Португалія

Театр маріонеток (Алкобаса)

Вистава “Дон Роберто”

У Португалії найпопулярнішим ляльковим героєм, який дійшов до наших днів, є Дон Роберто. Театр маріонеток міста Алкобаса має чудові привілеї, оскільки його лялькарі знаходяться у тісному творчому зв’язку з Антоніо Діасом, одним з останніх Майстрів лялькової справи Португалії. Представлена вистава є прямим відтворенням творчої спадщини Майстра – відомих лялькових сцен: “Розлючений перукар”, “Бій з биком”, “Привид замку”.

“Розлючений перукар”

Дон Роберто, наш герой, в день свого весілля шукає перукаря, щоб підстригти волосся та бороду. Після обслуговування Дон Роберто відмовляється оплачувати послуги перукаря, мотивуючи це тим, що вони занадто дорогі. Він вступає у бійку з перукарем. Священник приходить аби примирити їх. Поліцейський намагається забезпечувати порядок на вулиці. З’являється Диявол та хоче забрати з собою у пекло кожного учасника цієї історії. Наприкінці з’являється сама Cмерть. Однак Дон Роберто перемагає усіх, навіть Смерть.

Привид замку

Принцеса ув’язнена Велетнем у замку, повному привидів. Крокодил завжди підступно намагається з’їсти усіх. Дон Роберто, проходячи повз замок, бачить Принцесу, яка обіцяє йому свою руку та серце у разі, якщо він звільнить її. Почувши це, Дон Роберто кидається перемогти все і всіх, щоб одружитися з прекрасно Принцесою.

Бій з биком

Приборкувач намагається приборкати бика, однак, останній, здається, не розумів, що від нього хоче людина. Після кількох спроб приборкувач нарешті зумів подолати бика, який виявився не таким вже й дурним. Наприкінці людина і тварина виконуть відомий та ризикований трюк Pega de Caras.

Автор: традиційний текст

Режисер:  Хосе Гіль

Художник: Хосе Гіль

Тривалість: 30 хв.

Вік: 3+

Мова: португальська

Промовідео вистави: https://www.youtube.com/watch?v=d9seyXie50I&feature=youtu.be