Журі

 

ЛЕОНІД ПОПОВ (УКРАЇНА)

заслужений артист України, доцент,  професор та завідувач кафедри акторського мистецтва та режисури театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, голова Художньої ради Київського академічного театру ляльок.

Здобувши професійну освіту у Харківському інституті мистецтв імені І.П. Котляревського за спеціальністю “Режисура театру ляльок” (1976 р.), Леонід Попов поставив більше 100 вистав на сценах 17 професійних театрів ляльок України та зарубіжжя.

Більшу частину професійного життя Леонід Попов присвятив театральній педагогіці. З 1989 року очолював кафедру театру ляльок Харківського інституту мистецтв імені І.П. Котляревського. З 2005 року — завідувач кафедри акторського мистецтва та режисури театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.

Леонід Попов –  автор наукових статей, присвячених історії та теорії мистецтва театру ляльок та проблемним питанням театральної педагогіки. в українських та міжнародних виданнях. Учасник та організатор міжнародних наукових та науково-практичних конференцій.

Активний громадський діяч, персональний член міжнародної спілки діячів театрів ляльок UNIMA з 1989р. Леонід Попов з 2009 по 2015 рр. обіймав посаду президента Всеукраїнської громадської організації “Український центр міжнародної спілки діячів театру ляльок “УНІМА-УКРАЇНА”.

 

СЕРГІЙ ВАСИЛЬЄВ (УКРАЇНА)

театральний критик, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри театрознавства Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, завідувач відділу культурних стратегій, ініціатив та технологій Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України.

У 1982 року закінчив театрознавчий факультет Харківського інституту мистецтв імені І.П. Котляревського. Працював кореспондентом, оглядачем, редактором провідних газет, журналів та тижневиків України. Нині культурний оглядач інтернет-сайту «Апостроф».

Член Національних спілок театральних діячів, кінематографістів та журналістів. У 2002-07 р. — Президент Асоціації театральних критиків України. Ініціатор низки культурологічних проектів, зокрема, «Політтеатр» (2006) та конкурсу для молодих митців «СтАРТ» (2004). Автор та засновник мистецької премії «Київський рахунок». Куратор проекту «Театр без театру» в ІПСМ НАМ України.

Лауреат премії «Київська пектораль» (1992), літературно-художньої премії імені І. Котляревського (2000), премії Спілки театральних діячів України за театрально-критичні статті (1987), премії «Книжка року» (2004), почесної відзнаки міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2016).

 

БОГДАН СТРУТИНСЬКИЙ (УКРАЇНА)

український театральний режисер, генеральний директор – художній керівник Київського національного академічного театру оперети, голова національної спілки театральних діячів України, голова гільдії режисерів України.

Стажувався в майстернях провідних митців театрального мистецтва: В.Станєвського (Гардженіце, Польща, 1991р.), Б.Голубовського (ГІТІС, Москва, 1992р.), в Центрі театрально-культурних пошуків ім. Є.Гротовського (Вроцлав, Польща, 1995-1996р.), З.Моліка (Вроцлав, Польща, 1996р.), Ришарда Неочима (ACTOR”S LAB THEATRE, Торонто, Канада), WILDFLECKEN  THEATRE (Берлін, Німеччина), де опанував спеціалізації «Режисура», «Менеджмент та продюсерство».

За вагомий особистий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» у 2007 році, почесне звання «Народний артист України» у 2015 році, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня у 2009 році, повний кавалер ордена Святого Володимира I, II, III ступенів, «Знак пошани».

 

 

РЕВАЗ БАЙНАЗИШВІЛІ (ГРУЗІЯ)

режисер театру ляльок, заслужений діяч мистецтв.

Після закінчення факультету режисури в Тбіліському державному інституті театру та кіно імені Шота Руставелі, Реваз до 1992 року працював в драматичному театрі.

Починаючи з 1992 до 1996 року обіймав посаду режисера в Хелвачаурському театрі ляльок, а в 1996 році – в Батумськму державному театрі ляльок. Після того, в 2000 році по запрошенню уряду Турції створив театр ляльок в місті Орду.Реваз створив постановки лялькових вистав в державних театрах Батумі, Боржомі, Хуло, Синопа, Амансії, Стамбулу та Озургети.

В 2002 році закінчив міжнародні курси масових шоу та вуличних спектаклів.Починаючи з 2007  року і досі працює художнім керівником в Турецькому муніципальному театрі ляльок в місті Синопа. А також консультантом в державному драматичному театрі, місто Керасунськ.

В 2016 році рішенням уряд Аджарії було присвоєно почесне звання – Заслужений діяч мистецтв.

 

ІРИНА МИХАЛЬОВА (ЕСТОНІЯ) 

продюсер театру ляльок “Ільмарине” (м. Нарва). Лауреат премії ЮНІСЕФ “Синій птах” (2011).