Семінар

Семінар
“Найстаріші професійні театри ляльок ХХ ст.”
2 жовтня, 11:00

Спікери семінару:

 1.  Йоланда Міхайлова (Болгарія) “Коротка історія театру ляльок Болгарії”.
 2.  Мауде Гареау (Канада) “Професійний театр ляльок Квебеку: старіші лялькові компанії та телепередачі”.
 3.  Івіца Лучич (Хорватія) “Історія хорватського театру ляльок та Дитячого театру імені Бранко Михайлевича”.
 4.  Клемент Перетятко (Франція) “Точка зору на культурні особливості професії”.
 5.  Ката Ксато (Угорщина) “Мистецтво театру ляльок Угорщини ХХ ст.”.
 6.  Томас Бейкер (Ірландія) “Перспективи театру ляльок”.
 7.  Ілля Поволоцький (Україна) “Київський академічний театр ляльок: історичний шлях творчого розвитку”.
 8.  Дар’я Іванова (Україна) “Перші професійні театри ляльок Києва: 20-ті рр.. ХХ ст.”.
 9.  Інга Лобанова (Україна) “Іван Шахівець як один із засновників професійного театру ляльок у Харкові”.

 

Семінар “Найстаріші професійні театри  ляльок ХХ століття”

2017 рік є знаковим роком для Київського  академічного театру ляльок, оскільки саме цього року відзначається його 90-річчя. Фестиваль присвячено цій знаменній події. Творчий колектив театру та організаційний комітет фестивалю ставить перед собою амбітні і водночас креативні цілі — об’єднати якомога більшу кількість театрів ляльок з  різних культурних регіонів світу. Кількість країн-учасниць на сьогодні складає 17, серед яких: Франція, Хорватія, Ірландія, Арменія, Португалія, Білорусь, Чілі, Канада, Болгарія, Аргентина, Іран, Німеччина, Колумбія, Грузія, Туреччина, США, Великобританія. Фестиваль є конкурсним, тому до складу журі увійшли провідні лялькарі України, Угорщини, Сербії та Грузії.

У цьому зв’язку звертаємося до Вас. У рамках фестивалю планується проведення міжнародного семінару “Найстаріші професійні театри ляльок ХХ століття”, до участі у якому долучаться українські лялькарі, а також фахівці теару ляльок з країн-учасниць фестивалю: Канади, Сербій, Франції, Ірландії.

Метою семінару є обмін думками, а також збір і аналіз теоретичної інформації, що вона допомагає реконструювати процеси створення та розвитку професійних театрів ляльок в означений історичний період, дослідити унікальність кожного з театру, їх особливості художніх та організаційних принципів роботи, ідейно-естетичну платформу, творчу спадщину та доробок їх провідних діячів у різні історичні періоди століття.

Семінар відбудеться 2 жовтня 2017 р. в м. Києві, у приміщенні Київського академічного театру ляльок., за адресою вул. Грушевського, 1-а.  Початок роботи – о 10.00.

Тематика роботи конференції:

 • процес становлення та розвитку професійного театру ляльок в Україні та закордоном на початку ХХ ст.: соціокультурний аспект
 • особливості художніх та організаційних принципів професійного театру ляльок
 • репертуарна політика театру ляльок різних історичних періодів
 • пошуки художньої образності театру ляльок
 • жанрово-стилістичний простір театру ляльок
 • видатні постаті лялькарів України та інших культурних регіонів світу, їх творчий доробок

До участі у семінарі запрошуються представники зацікавленої громадськості, науковці, фахівці-практики, аналітики, викладачі вищих та середніх спеціальних навчальних закладів, аспіранти, пошукачі, керівники літературно-драматургічних частин театру. Робота семінару передбачає можливість виключно очної участі.

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Всіх, хто бажає взяти участь у семінарі просимо надіслати заявки (відповідно до наведеної нижче форми) та тези доповіді (в електронному варіанті). А також допоміжні матеріали (фото, відео, PowerPoint презентації). Крім того, просимо додати фото доповідача та його коротку біографію для публікації на сайті та у буклеті фестивалю.

Заявку на участь у роботі конференції просимо надіслати до 15 вересня 2017 р. на електронну скриньку panidariya@gmail.com

Оргкомітет залишає за собою право відхиляти доповіді, які не відповідають вимогам та тематиці конференції.

            Вимоги до оформлення тез:

            Обсяг тексту – до 2000 знаків. Анотації: українською, англійською мовами розміром 1 сторінка формату А4.  Вгорі справа: прізвище, ім’я, науковий ступінь та вчене звання, посада автора, нижче – країна та місто. Назва  – посередині, великими літерами. Текст – Microsoft Word; шрифт – Times New Roman, кегль – 14; параметри оформлення сторінки: верхній і нижній береги – 20 мм, лівий – 30 мм, правий – 15 мм; інтервал між рядками – 1,5. Примітки виносяться в кінець основного тексту і позначають арабськими цифрами у верхньому індексі; посилання на літературу позначають наскрізною порядковою нумерацією за текстом у квадратних дужках (напр. … [1, 35]).

            Вимоги до промови:

Регламент виступу 15 хвилин, включаючи демонстрацію матеріалів.  Мова доповіді — на вибір учасника семінару. Під час проведення семінарубуде вестися синхронний переклад.

ЗАЯВКА

Учасника семінару “Найстаріші професійні театри ляльок ХХ століття”

Прізвище, ім’я, по-батькові:

Науковий ступінь, вчене звання:

Посада, установа:

Адреса (для листування):

Телефон, е-mail:

Факс:

Тема доповіді:

Необхідні технічні засоби для доповіді:

Заявки насилати електронною поштою:

Е-mаіl: panidariya@gmail.com

Телефон для довідок: +38 093 38 34 313

Куратор: Дар’я Іванова

   Будемо раді бачити Вас у творчій команді семінару!